Životní styl

Lepší googlování: 6 tipů na zlepšení výsledků vyhledávání

Gail Hanlon Editor

Někdy ani googlování nepomůže, chceme-li najít přesně ten článek v New York Times, o kterém všichni mluví. Google zpracovává více než 40 000 dotazů každou vteřinu, a tak není divu, že určité věci může být obtížné objevit.

Naštěstí existuje jednodušší způsob nalezení lecčeho – od názvu nejnovějšího hitu, který hrají rádia, po výživové hodnoty krevet a lososa. Těchto šest triků pro vyhledávání Googlem pomůže hledačům jednoduše se ponořit do hloubek vyhledávacího nástroje.

1. Vyhledávání obrázku s využitím obrázku

Bez jasného názvu nebo autora je snadné zapomenout, kde je vlastně obrázek online. Vyhledávání obrázků integrované do Googlu umožňuje uživatelům vyhledávat obrázek pomocí obrázku.

Přejděte na Google Obrázky (přejděte na adresu Google.com a vyberte možnost Obrázky vpravo nahoře) a klikněte na ikonu fotoaparátu ve vyhledávací liště. Zde vložte URL obrázku, nebo nahrajte vlastní obrázek, abyste našli to, co hledáte.

Vyhledávání obrázku Google

2. Porovnání potravin

Nechte Google rozhodnout, co bude k večeři. Pokud máte chuť na burrito i hamburger, napište do Googluburrito vs hamburger.

Google zobrazí složení každé potraviny od cholesterolu po železo a procento denní doporučené dávky a usnadní tak zodpovědné rozhodování. S využitím rozbalovacích menu mohou uživatelé také změnit typ pokrmu a porci. Funkce „vs“ vyhledávače Google nefunguje na každou potravinu, takže tento nástroj využijete pro obecnější informace.

Vyhledávání potravin Google

3. Nalezení archivovaných zpráv

Google umí vyhledat publikace staré stovky let. Pomocí funkce Google Scholar mohou milovníci historie a studenti cestovat v čase a hledat staré zdrojové materiály – skvělý zdroj pro eseje a další práce.

Google samotný umožňuje uživatelům vyhledávat ve vlastním rozsahu dat. Jednoduše vyberte Vyhledávací nástroje pod vyhledávací lištou a změňte bez časového omezení na zvolený čas a datum.

4. Nalezení všech kresbiček Google

Google uvádí o svých kresbičkách, že jsou vtipným a překvapivým oživením loga Google.

Během začátků společnosti zakladatelé Googlu Larry a Sergej změnili korporátní logo, aby oznámili svou účast na festivaluBurning Man. Touto první kresbičkou signalizovali svůj status „mimo kancelář.“

Tým pro vytváření kresbiček jich od té doby po celém světě vytvořil více než 2 000. Uživatelé si dokonce mohouvygooglovat všechny kresbičky, které kdy byly vytvořeny, s využitím funkce Doodle Archive.

Google Doodle

5. Vyhledávání na oblíbené webové stránce

Chcete si přečíst článek o Intelu v časopisu Time, o kterém skupina kolegů diskutovala u fontánky? Napište „Intel site:time.com“ a najdete jej.

Funkce „site:“ umožňuje uživatelům vyhledávat klíčové termíny na každé doméně. Je také skvělá, pokud chcete najít, co vaše oblíbená publikace říká o konkrétním tématu.

6. Rychlé tipy pro vyhledávání

  • Přesnou frázi vyhledáte, když použijete uvozovky. Tip: Nahraďte v uvozovkách jedno slovo hvězdičkou, to umožňuje najít variace (např.„* je hustší než voda“).
  • Použijte znaménko minus k vyloučení nežádoucích výsledků (např. spider -man).
  • Použijte funkci „define:“ a slovo, pro které má Google najít definici.
  • Napište název akcií (např. INTC), pro které má Google najít nedávnou aktivitu.
  • Použijte Mapy k vyhledávání míst podél cesty k určitému cíli nebo jednoduše zjistěte, zda obchod s alkoholickými nápoji nebude už zavřený, až dorazíte na místo.

Podívejte se na další rychlé tipy zde.   Do tohoto článku přispěla Mackenzie Walker.

Sdílet tento článek

Související témata

Životní styl

Přečíst další