Hry

Liga Drone Racing League hledá nejlepšího pilota kvadrokoptér na světě

Jak se zvyšuje kvalita a rychlost dronů, není divu, že s nimi lidé chtějí závodit. Proto také existuje liga Drone Racing League (Liga závodních dronů), šampionát o šesti závodech, který vyzývá nejlepší piloty kvadrokoptér z celého světa, aby se řítili po 3D drahách osvětlených neony rychlostí až 130 km/h.

Představte si, že se spolu utká Mario Kart a Red Bull Air Race. Nebo WipeOutFlappy Bird. Videohra ze skutečného života s pohledem přímo z kabiny pilota a brýlemi pro virtuální realitu, s drony uzpůsobenými pro rychlost, flexibilitu a špičkovou leteckou akrobacii.

„Piloti mají na očích brýle,“ vysvětluje zakladatel a výkonný ředitel ligy DRL Nick Horbaczewski. „Promítá se jim živé vysílání přímo z dronu. Vidí, kudy přesně dron letí, jako by seděli v jeho kokpitu. A potom závodí v těchto vzrušujících vysokorychlostních závodech.“

Každý ze závodníků řídí dron DRL Racer2 o velikosti 255 mm a hmotnosti 800 g, na zakázku zhotovenou kvadrokoptéru s rámem z uhlíkových vláken a integrovanou kamerou s rozlišením HD. Tyto drony jsou rychlé, mrštné a mohou dosáhnout rychlosti až 130 km/h. Díky stovce superjasných barevných diod LED připevněných po obou stranách je snadné rozlišit jednotlivé piloty, a to i v rychlosti a na dálku.

„Navrhujeme a konstruujeme vlastní drony,“ říká Horbaczewski, „a vyvinuli jsme i vlastní radiotechnologii, abychom podpořili infrastrukturu závodů.“

Tato technologie umožňuje dronům Racer2 rychle prolétávat klikatými závodními drahami v opuštěných budovách (jako je například stará elektrárna v New Yorku) nebo okolo významných orientačních bodů.

První závod sezóny se konal na fotbalovém stadionu Sun Life v Miami a druhý závod v Hawthorne Plaza, což je opuštěný obchodní dům v Los Angeles.

Na rozdíl od většiny závodů obsahují tyto dráhy prvky 3D, takže na nich najdete závratné stoupání a klesání i tradiční zatáčky vlevo a vpravo. Podívejte se na níže uvedená videa a spatříte drony osvětlené diodami LED, jak se řítí chodbami ozářenými neony, prolétávají otevřenými okny a hbitě vybočují, aby se vyhnuly mohutným betonovým sloupům.

To se ale ne vždy podaří. Při závodech ligy DRL dochází k množství velkolepých srážek, avšak každý pilot má určitý počet náhradních dronů, které může použít, když se něco nepovede. Ostatně nejde jen o jediný závod. Piloti závodí v několika kolech, dostávají body, když prolétnou kontrolním bodem a když dokončí závod v daném časovém limitu.

Celkovým vítězem se stává pilot, který má po dokončení posledního kola nejvyšší počet bodů.

drone racing league5

Liga Drone Racing League doufá, že díky 17 pilotům, kteří se registrovali na únorový zahajovací závod, se sveze na vlně popularity, kterou zažívají e-Sporty jako HearthstoneLeague of Legends.

Uchytí se? Jsou závody dronů sportem budoucnosti? To ukáže jenom čas. Zatím můžete sledovat osudy pilotů, jako jsou UMMAGAWD, Legacy, Mr. Steele, Zoomas a další závodníci, na stránce thedroneracingleague.com. – Dean Evans (@evansdp)

Sdílet tento článek

Související témata

Hry

Přečíst další