Technické inovace

Yuneec Typhoon: profesionální dron, který zvládne i 4K

Mezi nejnovější modely profesionálních dronů patří řady Typhoon a konkrétně se jedná o varianty Typhoon Q500 4K, Typhoon G a Typhoon Q500+. Pokud chcete kompletní a nejlepší řešení, které lze použít rovnou po vybalení z krabice, je volba jasná – Yuneec Typhoon Q500 4K.

Jak název napovídá, dron obsahuje už v základu integrovanou nastavitelnou kameru s rozlišením 4K Ultra HD, která dokáže natáčet s 30 snímky za sekundu a nebo i ve 120 snímcích za sekundu, pokud si vystačíte s rozlišením Full HD (1080p). Díky použití opravdu kvalitní kamery s rozlišením 12 MPixelů je možné dělat i ostré fotografie. Kamera zvládne běžné funkce, které už jsou standardem i u mobilních telefonů – vyvážení bílé a kontrolu expozice.

Yuneec 4K II

Dron má integrovanou GPS, kterou využívá pro bezpečnostní ale i sledovací funkci. Můžete se totiž nechat „obletovat“ dokola, aniž byste potřebovali dron ručně řídit. To se hodí při natáčení různých efektních záběrů s kroužením ve vzdálenosti přibližně osmi metrů.

Dron také podle GPS dokáže zjistit, jak daleko od vás je a tím i zamezit tomu, že by se od vás vzdálil například do nebezpečné oblasti nebo vzdálenosti, kde už by nestačil signál. Tento bezpečnostní rádius je nastavený na 91 metrů s výškou maximálně 123 metrů.

Propracovaný ovladač má integrovaný dotykový 6,4palcový displej, na kterém můžete vidět záběry z kamery v reálném čase, takže lze velmi přesně zaměřit to, co chcete natáčet. Součástí balení je i ruční SteadyGrip, do kterého lze zasunout odnímatelnou kameru z dronu a natáčet tak stabilní záběry i přímo z ruky. Nechybí ani řada vyměnitelných částí navíc, baterie, nabíječka a další prvky.

Yuneec Typhoon G je určený pro ty, kteří už mají GoPro kameru a chtějí pouze dron, do kterého takovou kameru zasadí. V balení je tak pouze zmíněný dron, ovladač s dotykovým displejem a SteadyGrip pro stabilní natáčení z ruky.

Díky univerzálnímu tříosému držáku lze použít různé GoPro kamery a mezi podporované funkce patří například kroužení kolem vás a případné sledování pokud se pohybujete nějakým směrem. Baterie vydrží u tohoto modelu až 25 minut letu, přičemž stahovat video přímo z dronu lze až ze vzdálenosti 400 metrů.

Yuneec Typhoon Q500+ obsahuje integrovanou kameru s rozlišením Full HD a podporou natáčení až 60 snímků za sekundu. Samozřejmostí je tříosý systém pohybu kamery, stabilizace a možnost focení ostrých snímků, v tomto případě s rozlišením 12 MPix.

Dron umožňuje také automatické sledování při pohybu nebo kroužení a v ovladači je rovněž dotykový displej se zobrazením záběrů z kamery v reálném čase. Ani u této varianty nechybí v balení ruční SteadyGrip pro plynulé a stabilní záběry bez chvění a třesu i přímo z ruky. Baterie dokáže dron udržet ve vzduchu až 25 minut, přičemž podobně jako u ostatních modelů trvá nabití přibližně dvě hodiny.738708634

Dvě baterie přijdou vhod

Pokud to s natáčením pomocí dronů myslíte vážně, určitě je třeba myslet na to, že jedna baterie vám asi nebude stačit. Ideální je si tak připlatit minimálně za jednu další, díky čemuž si můžete prodloužit natáčení videa a tvorbu fotografií ze vzduchu o dalších 25 minut. A zatímco používáte dron s další baterií, tu první již můžete znovu nabíjet a mít dříve k dispozici pro další použití. Pokud byste chtěli dron ovládat pohodlně pomocí jedné ruky a nepotřebujete vidět živý stream videa, lze pořídit i speciální chytrý ovladač Typhoon Wizard, díky kterému budete moci snadno přepínat mezi módy a nechat se natáčet i v pohybu.

Yuneec Typhoon H: složitelná konstrukce, 4K i nové módy

Top modelem pro letošní rok, který už se brzy dostane na trh, bude nový Typhoon H. Disponuje řadou novinek, mezi hlavní patří složitelná konstrukce s šesti rotory, takže je pro přenášení mnohem skladnější. Obsahuje velmi kvalitní 4K kameru, která podporuje 360 stupňové záběry. Protože se jedná o profesionální dron, do budoucna se počítá s možností nasazení například kamery Intel RealSense pro snímání hloubky a dalších přídavných modelů. Součástí dronu je i ultrazvukový senzor pro detekování a vyhnutí se překážkám.

Typhoon H bude mít skvělý poměr ceny a kvality, navíc bude mít podporu nových módů pro efektní profesionální záběry – Orbit, Point of Interest, Curved Cable a Journey. Ovladač už bude mít sedmipalcový dotykový displej a dron bude vybaven všemi bezpečnostními funkcemi jako předchozí modely, včetně automatického návratu při slabé baterii a dalších.

Sdílet tento článek

Související témata

Technické inovace

Přečíst další