Tvůrci

Zahrajte si na Hovalin, housle vyrobené 3D tiskem a inspirované stradivárkami

Gail Hanlon Editor

 

Jste-li milovníci hudby, pan a paní Hovaovi pro vás mají úžasné překvapení. Tento svérázný pár, oba hudebníci, designéři a fanatici do 3D tisku, se rozhodl sdílet nový model houslí, vytvořený 3D tiskem v jejich vlastním designu – Hovalin.

A ty housle hrají! Fantastický plastový nástroj Hovaových je inspirován prestižními stradivárkami a vydává skvělý zvuk, pokud tedy víte, jak na něj hrát (a pokud jste nikdy nezkoušeli hrát na housle, vězte, že je to těžší, než se zdá). Slušelo by se poznamenat, že zatímco design houslí je zdarma, budete muset ještě dokoupit pár součástí a uhradit náklady na materiály pro tisk.

Dobrou zprávou je, že webová stránka Hovaových nabízí seznam všeho, co budete k výrobě nástroje potřebovat, včetně vlákna PLA, výztuh z karbonového vlákna, strun a smyčce.

Housle vyrobené technikou 3D tisku a vlastnoručně sestavené – Hovalin
Nemáte 3D tiskárnu? Za 300 dolarů si můžete koupit housle Hovalin, které si pak sestavíte jako nábytek z IKEA.

Budete samozřejmě potřebovat také slušnou 3D tiskárnu. Hovaovi doporučují Dremel Builder, MakerBot Rep 2 nebo Ultimaker 2. Tato zázračná zařízení nebyla nikdy dostupnější. Ale pořád jsou poměrně drahá. Můžete si však také tiskárnu pronajmout prostřednictvím společností jako GoPrint3D.

Další dobrou zprávou pro nadějné hudebníky/designéry je, že housle Hovalin mají podobu open source, takže si s nimi můžete snadno pohrát a dodat jim před tiskem originální podobu.

A pokud 3D tisk není nic pro vás, můžete si jednoduše koupit již nakonfigurovaný a sestavený model za 600 dolarů z webové stránky Hovalin. Své housle můžete rovněž přizpůsobit svým přáním pomocí výběru z celé řady barev včetně neonově zelené nebo fosforeskující.

Podívejte se níže na houslistku Kaitlyn Hovaovou, jak hraje na housle Hovalin.

Sdílet tento článek

Související témata

Tvůrci

Přečíst další